پالایش

از
تا
جستجو
گروه
مرتب شود با
به صورت
تعداد موارد یافت شده : 4 تعداد موارد یافت شده ی امروز: 0
تيتر سوال
در صورت داشتن وام از بانک یا صندوق رفاه چگونه عمل کنم؟ در صورت داشتن وام از بانک یا صندوق رفاه چگونه عمل کنم؟
  • این دسته دانشجویان طبق اطلاع رسانی های صندوق رفاه عمل کنند. یعنی اگر به آنها اعلام شده اقساط قدیمی را در سیدا یا بانک واریز کنند همانگونه عمل کنند.
چرا شهریه من تقسیط شده در صورتی که من چنین درخواستی ارسال نکرده ام؟ چرا شهریه من تقسیط شده در صورتی که من چنین درخواستی ارسال نکرده ام؟
  • از نیمسال جاری مساله تقسیط شهریه از سمت سازمان مرکزی انجام شده که هم به نفع دانشجو و هم به نفع دانشگاه است. از طرفی دانشجویان با تقسیط بدون ضامن و سود، شهریه خود را بصورت خرد خرد پرداخت میکنند و فشار یکباره ای برای پرداخت به آنها وارد نمیشود. از طرف دیگر دانشگاه نیز به مرور و در طول نیمسال مبالغ شهریه را وصول میکند و صرف حقوق اساتید ، کارکنان و دیگر هزینه ها میکند.
  • البته شاید بهتر بود که از ابتدای ترم راجع به این مساله از سمت سازمان مرکزی اطلاع رسانی لازم انجام میشد.
چرا با وجود اینکه شهریه متغیر خود را پرداخت نکرده ام، در قسمت تراز مالی وضعیت مالی آموزشیار بستانکار میباشم یا بدهی ام صفر است؟ چرا با وجود اینکه شهریه متغیر خود را پرداخت نکرده ام، در قسمت تراز مالی وضعیت مالی آموزشیار بستانکار میباشم یا بدهی ام صفر است؟
  • عمدتا دانشجویانی که تا به حال و در طی ترمهای گذشته شهریه خود را قسط بندی نکرده اند با این ابهام مواجه میشوند.
  • تقسیط شهریه در گذشته به این صورت بود که دانشجوی متقاضی به واحد مراجعه میکرد و پس از به امانت گذاشتن چک برای ضمانت، حساب شهریه وی قسط بندی میشد و شهریه وی را خود واحد بصورت موقت پرداخت میکرد تا تراز شهریه وی صفر شود و دانشجو بدهکار نباشد. دانشجو نیز اقساط شهریه را به صندوق رفاه میپرداخت.
  • هم اکنون در سامانه آموزشیار این امکان بدون دریافت ضمانت فراهم شده است، یعنی شهریه همه دانشجویان بدون ارسال درخواست یا چک قسط بندی شده است.
  • بنابراین در آموزشیار دو بخش مجزا برای شهریه داریم. یکی قسمت وضعیت مالی که ممکن است وضعیت بدهی شما به دلیل تقسیط شهریه صفر یا بستانکار نمایش داده شود. (چون دانشگاه حساب بدهی شما را بطور موقت صفر یا بستانکار کرده تا شما شهریه خود را بصورت قسطی و در طول ترم بپردازید) قسمت دیگر هم بخش صندوق رفاه دانشجویی است که نشان دهنده تعداد اقساط و بدهی شما به صندوق است.
  • بنابراین در صورتی که هنوز شهریه خود را کامل پرداخت نکرده اید و طبق محاسبات خودتان بدهی دارید، باید از منوی صندوق رفاه دانشجویی و سپس انتخاب قسمت "درخواست/پیگیری تسهیلات" و بعد کلیک بر روی سه نقطه "..." اقساط خود را مشاهده و پرداخت کنید.
آیا در صورت دیرکرد پرداخت اقساط جریمه دیرکرد تعلق میگیرد؟ آیا در صورت دیرکرد پرداخت اقساط جریمه دیرکرد تعلق میگیرد؟
  • هنوز هیچگونه اطلاع رسانی رسمی و اخباری مبنی بر اخذ جریمه دیرکرد اعلام نشده است. اگرچه بهتر است به جهت ایجاد نظم در وضعیت مالی خود و دانشگاه هرماه نسبت به پرداخت اقساط شهریه در موعد مقرر اقدام نمایید.
<<   <  1  >   >>  
دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
آدرس : استان خراسان رضوی،  نیشابور،  بلوار پژوهش،  مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور  
 کدپستی  : 9319975853         تلفن :  10-42621901   
نمابر:42615472  
ارتباط با ما:Neyshabur@iau-neyshabur.ac.ir
info@iau-neyshabur.ac.ir
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي - واحد نيشابور مي باشد.
Powered by DorsaPortal